Новости

Фото отчет Зеленая школа в Антоновке

Все хорошее рано или поздно заканчивается, оставляя за собой осадок приятной грусти, для последующей ностальгии и улыбок. Команда Теплотехники, в сотрудничестве с нашими друзьями из Финляндии,

Науково-практична конференція «Європейська та вітчизняна практики впровадження енергозберігаючих проектів у житлових та громадських будівлях, на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання»

8 жовтня в м. Херсоні відбулась науково-практична конференція «Європейська та вітчизняна практики впровадження енергозберігаючих проектів у житлових та громадських будівлях, на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання». До участі в конференції були запрошені працівники освітніх закладів, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, науковці, студентство, громадські організації, підприємці тощо.

Конференцію відкрила заступник міського голови Інна Трибух, яка передала вітання від міського голови Володимира Миколаєнко та його побажання плідної праці. У своїй промові вона розповіла про роботу міської ради у напрямку енергозбереження та енергоефективності. «Треба відмітити, що до недавнього часу дана робота не мала чітко окреслених завдань. У поточному році прийнято документи, які чітко скеровують діяльність міської ради з енергоефективності та енергозбереження – це План дій сталого енергетичного розвитку м. Херсона на 2015-2030 роки та Концепція впровадження системи енергетичного менеджменту в м. Херсоні, головна ціль якої - впровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах міста», зазначила Інна Трибух.

Заступник міського голови розповіла про діяльність міської влади в цьому напрямку в поточному році. У 2015 році з міського бюджету виділено кошти у сумі 10,4 млн. грн. на виконання робіт з реконструкції об’єктів теплопостачання міського комунального підприємства «Херсонтеплоенерго».

В рамках Державної цільової програми енергоефективності прийнято міську Програму відшкодування частини кредитів, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих заходів в житловому господарстві на 2015 рік «Тепла оселя» з фінансуванням 500 тис. грн.

У поточному році розпочата плідна співпраця міської ради з міжнародною фінансовою корпорацією НЕФКО щодо реалізації унікального проекту «Зелена школа – запорука здоров’я та щасливого майбутнього дітей Антонівки». Вартість грантового проекту складає 2,3 млн. евро.

Також з фінансовою корпорацією НЕФКО відпрацьовано пакет документів на будівництво нової автономної газової котельні лікарні ім. А. і О.Тропіних, встановлення індивідуальних теплових пунктів на 17 будівлях лікарні та утеплення фасаду головного терапевтичного корпусу. Вартість гранту на реалізацію проекту 500 тис. евро.

Продовжили проведення конференції президент ГО «Херсонський обласний Центр енергоефективності та екології» Ігор Лютіков та голова наглядової ради ТОВ «Група компаній «Теплотехніка» Володимир Скороход.

У ході конференції обговорювались перспективи переходу на тверде паливо, інші альтернативні види палива і та відновлювані джерела енергії, енергоефективні технічні рішення, залучення міжнародних інвестицій в енергоефективність та інше.

Високій науковий та практичний рівень проведення конференції підтвердили докладні виступи представників ГО «Агентство з відновлюваної енергетики» щодо оцінки енергетичного потенціалу біомаси в Херсонській області та техніко-економічного обґрунтування будівництва котельної на біомасі в смт. Наддніпрянське, що дуже важливо для всього нашого регіону в плані заміщення природного газу місцевим біопаливом.

Одним із ключових спікерів заходу став Дмитро Леськів, експерт з енергоефективності та енергозбереження Асоціації "Енергоефективні міста України", який презентував всім присутнім доповідь «Досвід Асоціації "Енергоефективні міста України" у впровадженні системи енергоменеджменту та інформаційних компаній в українських містах», яку дуже уважно прослухали присутні в залі майбутні енергоменеджери всіх бюджетних установ міста.

Це було вкрай актуально для міста, тому що ми розпочинаємо реалізацію затвердженої у цьому році Концепції впровадження системи енергетичного менеджменту в м. Херсоні.

Головна ціль цієї концепції на першому етапі - впровадження системи енергоменеджменту в бюджетних установах міста.

На конференції також були присутні багато голів міських ОСББ, тому всі з особливою зацікавленістю вислухали Сергія Даниліва - генерального директора ТОВ «Сахара» та Дмитра Омельчука - менеджера з розвитку енергоефективних проектів компанії «ГЕРЦ Україна», які розповіли про енергозбереження у багатоквартирних будинках та використання альтернативних джерел енергії.

«Які б ми не проводили заходи з енергозбереження, врешті-решт все буде залежати від кожного з нас, від реальних кроків, які ми будемо робити чи не робити у цьому напрямку» – звертаючись до присутніх в залі, наголосив Ігор Лютіков, керівник громадської організації «Херсонський обласний Центр енергоефективності та екології».

«На конференції лунала велика кількість корисних новаторських ідей, які необхідно втілювати, а також аналітичної інформації, яка потребує додаткового осмислення. Подібні заходи я вважаю надзвичайно корисними», – сказала місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Аелітта Олійник.

Про підсумки роботи III конференції "Теплові насоси в будівлях і містах України"

З 8 по 9 жовтня 2015 р. в конференц-залі Інститута технічної теплофізики НАН України відбулася III конференція «Теплові насоси в будівлях і містах України»

Організатори конференції:

Національна асоціація України по тепловим насосам, Інститут технічної теплофізики НАН України, енергосервісна компанія «Екологічні системи», м. Запоріжжя

В конференції взяли участь 168 учасників, що представляли організації України, Китаю, які активно займаються розробкою та застосуванням теплонасосних технологій для потреб житлово-комунального господарства, соціально-бюджетної сфери, промисловості.

Загалом було зроблено 30 доповідей, виступило 38 учасників конференції.

В ході доповідей і дискусій було визначено, що пріоритетним заходом Програми модернізації систем теплопостачання України вважати тепловий насос.

Також було підкреслено, що основною проблемою для поширення впровадження теплових насосів є відсутність державної підтримки.

Для розвитку ринку теплонасосних технологій вкрай необхідно:

- поступово перейти від політики дотацій природного газу до політики підтримки масштабних енергоефективних проектів в сфері теплопостачання з використанням теплонасосних технологій.

- державні гарантії під пільгові кредити іноземним банкам;

- вирішити питання повернення кредитів за рахунок вартості зекономленого газу;

- не змінювати існуючий тариф до повного погашення кредиту;

- для фінансування модернізації теплоенергетики ввести інноваційну складову тарифу та інші.

Також було підкреслено, що пріоритетом в Європі і в світі в цілому для опалення та охолодження приміщень, приготування гарячої води для житлових, комерційних і промислових будівель повинні бути використані теплові насоси які надають можливість отримати найбільш ефективні та екологічні рішення.

За результатами роботи конференції було прийнято рішення по активізації широкого застосування теплонасосних технологій для суттєвого заміщення використання природного газу в сфері теплозабезпечення населених пунктів України, соціально-бюджетної сфери, промисловості.

На конференції було презентовано створення на початку 2015 року Національної асоціації України по тепловим насосам. 12 провідних компаній України які працюють в області теплонасосних технологій виступили засновниками Асоціації. В Асоціації створені 5 секцій за напрямками застосування теплових насосів в різних сферах життя і діяльності держави, обрано керівництво Асоціації на чолі з академіком НАН України Анатолієм Андрійовичем Долинським.

Науково-практична конференція “Європейська та вітчизняна практики впровадження енергозберігаючих проектів у житлових та громадських будівлях, на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання"

В ІНСТИТУТІ ГІДРОМЕХАНІКИ НАН УКРАЇНИ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ

ПРЕС-АНОНС

17 вересня 2015 року в Інституті гідромеханіки НАН України відбулося відкриття навчального центру з підготовки та перепідготовки фахівців із використання теплонасосних технологій у системах опалення та гарячого водопостачання об’єктів житлово-комунального господарства.

Співорганізаторами заходу стали Інститут гідромеханіки НАН України, корпорації «Європейська енергетична компанія» й «Укрінтерм», Асоціація інженерів сталих енергетичних технологій України та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Загалом відкриття центру відвідало близько 40 представників бізнесових компаній, фірм, громад, державних установ, засобів масових інформацій, наукових та освітніх установ. На заході, зокрема, побували фахівці ТОВ «Група Компаній» Теплотехніка» (м. Херсон), ПП «Хортиця-Інтерм», (м. Запоріжжя), ТОВ «Теплогазстрой», (м. Дніпрпетровськ), ТОВ «НікоІнтерм», (м. Миколаєв), ТОВ «Сантехмонтаж», (м. Хмельницький), ПП «Геопрайм», (м.Краматорск), ВТФ «Західінтерм», (м. Львів), ВТВ «Укрінтерм», (м.Львів), ТОВ «Фастів-Інтерм», (м. Фастів), ТОВ «Центрінтерм», (м.Київ), ТОВ «Полісся-Інтерм», (м.Житомир), ПТФ «Ендрю», (м. Івано-Франківськ), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) та інші.

Семинар: "Солнечные системы и тепловые насосы фирмы Viessmann"

Семинар: "Гелиотермические установки "Paradigma", "Дизайн камины "Wodtke"

Семинар: "Польские твердотопливные котлы "Heiztechnik", Регулирующие клапана Danfoss для обвязки твердотопливных котлов